Akdeniz Üniversitesi Psikoloji Taban Puanları ,Başarı Sıralaması 2018

Akdeniz Üniversitesi Psikoloji Taban Puanları 2018, Akdeniz Üniversitesi Psikoloji başarı sıralaması 2018,

Psikoloji bölümünde okumak isteyenlerin ilk yapacağı şey okumak istediği üniversitenin başarı sıralamaları ve taban puanlarını öğrenmek olacaktır.. Bu nedenle tek tek tüm üniversitelerin başarı sıralamalarını/taban puanlarını ve psikoloji bölümü ders programlarını derledim. . Psikoloji dersleri başlığı altında tüm üniversitelerin tek tek psikoloji bölümü ders programlarını inceleyebilir başarı sıralamaları ve taban/tavan puanlarını öğrenebilirsiniz. Bugün Akdeniz üniversitesi psikoloji başarı sıralaması ve psikoloji derslerini yakından inceleyeceğiz.
Diğer üniversitelerin Başarı sıralamaları/Taban Puanları Listesini görmek için Psikoloji Taban Puanları sayfasını ziyaret edin.

Akdeniz Üniversitesi Psikoloji Taban Puanları 2018

Akdeniz Üniversitesi Psikoloji taban puanları başarı sıralaması 2018

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)Edebiyat FakültesiPsikolojiTM-38080425,71960457,14
Akdeniz ÜniversitesiPsikolojiTM-3425,719627.803

Akdeniz Üniversitesi Psikoloji taban puanları 2018

Akdeniz üniversitesi psikoloji dersleri içeriğine ne yazık ki akdeniz üniv. resmi sitesinden edinemedik. Resmi sitede psikoloji bölümü ile ilgili açıklama aşağıdadır

Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi bünyesinde lisans düzeyinde otuz beş (35) öğrenci ile eğitim-öğretime başlayan Psikoloji Bölümü, Deneysel Psikoloji, Uygulamalı Psikoloji, Endüstri ve Örgüt Psikolojisi, Gelişim Psikolojisi ve Sosyal Psikoloji olmak üzere beş anabilim dalından oluşmaktadır.

Akdeniz Üniversitesi Psikoloji Taban Puanları 2018

Türk Psikologlar Derneği’nin (TPD) psikoloji lisans programları için önerdiği standartlar esas alınarak hazırlanmış olan Psikoloji lisans programının içeriğinde ilk iki yıl psikoloji biliminin temel kuramlarına ve alanlarına ilişkin derslere, üçüncü ve dördüncü yıllarda da psikoloji biliminin ağırlıklı olarak uygulamaya yönelik alanlarında teorik ve uygulamalı derslere yer verilmektedir. Psikoloji Bölümünün amacı, psikolojinin farklı alt alanlarında çalışacak, meslek etiğine sadık, psikolojide temel kuram ve yöntem bilgisine sahip meslek elemanları yetiştirmektir. Psikoloji Bölümü’nden mezun olan öğrenciler psikolojinin çeşitli alanlarında ve/veya farklı bilim dalları ile birlikte disiplinler arası alanlarda çalışabilmektedirler. Psikoloji Bölümü mezunlarının çalışma alanları: ruh sağlığı ve fiziksel hastalıklar alanında hizmet veren klinikler, okul öncesi kurumlar, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar (okullar ve rehberlik araştırma merkezleri), özel eğitim merkezleri, Adalet Bakanlığı’na bağlı kurumlar, şirketlerin insan kaynakları birimleri ve psikoteknik değerlendirme birimleri başta olmak üzere geniş bir yelpazede yer almaktadır. Ayrıca psikoloji lisans programından mezun olan öğrencilerin psikolojinin farklı alt alanlarında yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim hayatlarına devam etmeleri mümkün olmaktadır. Akdeniz Üniversitesi Psikoloji Bölümü olarak da önümüzdeki yıllarda yüksek lisans ve doktora programları açılması yönünde çalışmalar yapılmaktadır. Akdeniz Üniversitesi Psikoloji Bölümü Erasmus Programı kapsamında Almanya’da Ruhr University Bochum ve İtalya’da University of L’aquila Psikoloji Bölümleri ile anlaşma yapmıştır. Ayrıca Mevlana Programı kapsamında Bosna-Hersek’de Saraybosna Üniversitesi ve Gürcistan’da Ivane Javakhishvili Tiflis Devlet Üniversitesi Psikoloji Bölümleri ile yapılan anlaşmalar kapsamında öğrencilerimiz bu üniversitelerden ders alma hakkına sahip olabilecektir.

Daha fazla bilgi için yokatlas sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Akdeniz Üniversitesi Psikoloji Taban Puanları 2018

Yorum yapmak ister misin ?