Kategoriler -Bipolar Bozukluk

Bipolar bozukluk

Bipolar Bozukluk nedir ?

En Basit tanımıyla ; Manik-depresif hastalık olarak da bilinen, temelde duygusal yaşamı etkileyen düşünce, davranışları bozan bir hastalıktır. hastalığın temel bir özelliği, nöbetler (dönemler) halinde gelen manik devrelerdir. bu hastalık, muhtemelen sinir iletimini bozan bazı maddelerde ki değişikliklerle ilişkilidir.hastalar bazen manik davranıslar sergilerler.bazende depresif ataklar geçirirler.

Toplumda gittikçe yaygınlaşmaya başlayan bir hastalıktır.Çoğu zaman farkedilemeyebilir. Doktora gitmeden ilk etapta bilgi amaçlı bipolar testi yapabilirsiniz. Ya da bir uzmannla görüşerek bipolar testi yaptırabilirsiniz.Bipolar testi yapmak oldukça kolaydır.

Ancak. Son yıllarda bipolar bozukluk konusunda farkındalık artmaya başladı. Sizde bu hastalıkla ilgili testler yapabilirsiniz.Test sonucuna bağlı olarak uzman bir doktordan randevu alın.En doğru teşhisi koyacak olan doktordu.

Hiçbirşey çözümsüz değildir.Uuntmayın beyninizi yöneten sizsiniz.Bu yüzden bipolar bozukluk hastalığı ile yüzleşin ve onunla mücadele edin.Bu konuda uzman bir doktordan yardım almaya çekinmeyin. Sıradan ve mutlu bir hayatın tadını çıkarın.

Bu hastalıkla ilgili  güncel kaynakların hepsini sizlerle sürekli olarak paylaşacağız.

Ancak unutmayın biz uzman değiliz.Sadece ilgili kaynakları sizinle paylaşıyoruz.Bu nedenle size ilaç ve tedavi yöntemleri öneremeyiz. Sadece bu hastalıkla ilgili bilgilendirme yapıyoruz. Kendinize iyi bakın.Güncel bilgiler için bizi takip edin

Sağlıkla Kalın.