Depresyon İçin okunacak dualar ve esmalar, depresyon için dua, Depresyon için okunacak dualar, depresyon için esmalar

Bir önceki yazımda depresyon tedavisi için beslenmenin önemini anlatmış ve örnekler vermiştim. İlaçsız depresyon tedavisi yazısını okumadıysanız bu yazıyı okumadan önce onu okuyun derim. Çünkü depresyon doğrudan beslenme ile ilgili bir hastalık.

Şimdi gelelim depresyonun tedavisinde duaların gücüne. Kuran da Tekvir suresi 29 ayette “Allah istemezse siz dileyemezsiniz” der. Allah hepimizi sağlık ile, hastalık ile varlık ve yokluk ile imtihan ediyor ve kendisine yönelip dualarına sığınan kullarının hem derdini gideriyor hem de ona ahirette cenneti vadediyor. İşte bu yüzden hepimiz dualarımız kadarız. Duanın gücüne inanın !! Siz rabbinize dua ettikçe o size iyilik verecek. Zaman içinde siz fark etmeden o iyilik yavaş yavaş tüm hayatınızı değiştirecek. Ben bunu bizzat yaşamış biri olarak size bol bol dua etmenizi öneriyorum.

Depresyon için okunacak dualar, depresyon için esmalar

depresyon için okunacak dualar ve esmalar

Her duanın açtığı bir kapı vardır. Depresyon hastası olanlarında okuması gereken dualar ve esmaları bugün sizinle paylaşacağım.

Depresyon İçin dualar

Depresyon İçin okunacak duaların başında fatiha geliyor. Günde 21 ya da 41 fatihaokumak  hem hayatınıza düzen getirecek hem de ” ancak sana kulluk eder ancak senden yardım dileriz ” dediğiniz rabbiniz size bol bol mutluluk verecek. Lütfen okumaya başladıktan sonra aceleci davranmayın her gün düzenli okuyun. Okumanız 10 dakika bile sürmüyor ve lütfen türkçe anlamını bilerek okuyun. Fatihanın okunuşunu ve türkçe mealini aşağıda paylaşıyorum.

depresyon için okunacak dualar

Depresyon için okunacak esmalar

Depresyon için en güçlü esmalardan biri Ya Nafi ismi şerifidir.  Kısa Anlamı:  faydaları şeyleri yaratan /fayda verendir. Her gün 201 kez okuyanlar kısa süre içerisinde mutlu bir yaşama sahip olurlar. bu esmayı okuyan arkadaşlarımda bunu onaylıyor. Ayrıca ya fettah ismi şerifini de her gün 489 kez okumak insanı hem mutlu eder. Hem de her işiniz rast gider. Ya fettah ismi şerifinin anlamı ; Zorlukları gideren hayır kapılarını açan anlamındadır.

depresyona iyi gelen dualar

Esmaları okumak için abdestli olmanıza gerek yok. Bayanlar özel günlerinde de okuyabilirler. Bu konuda endişe etmenize gerek yok. Bir kaç ay içinde hayatınızın ne kadar değiştiğini görünce emin olun siz bile şaşıracaksınız. Ya fettah esması benim hayatımı baştan aşağı değiştirmiş bir esmadır.

Depresyon İçin okunacak dualar ve esmalar

depresyonun geçmesi için dualar

Lütfen depresyon için dua ve esmaları okuduktan sonra hayatınızda olan değişimleri yorum olarak paylaşın ki diğer arkadaşlarımıza da bir faydamız olsun.

Depresyon İçin okunacak dualar ve esmalar

Yorum yapmak ister misin ?