Kategoriler -Depresyon Testi

Depresyon Testi

Depresyon testi yap. Hayal kırıklıkları ve üzüntü yaşamak tüm bireyler için normaldir. Bazen iş bazen kişisel sorunlar yüzünden zaman zaman sinirlenir ve üzülürüz. Bu oldukça normaldir. Yani her üzüntü depresyon belirtisi değildir.

Depresiflik sürekli devam eden üzüntü, hissislik, donukluk ve değersizlik kaybı şeklinde kendini gösterebilir. Depresyonda olup olmadığınızı anlamak için öncelikle kendiniz basit depresyon testi yapabilirsiniz. Ya da kesin teşhis için bir psikayatr ya da pskiloga gidip şikayetlerini anlatırsınız. Doktorunuzda şikayetlerinize bağlı olarak en doğru teşhisi koyacaktır. Hastalığınızın seyrine bağlı olarak ilaç ya da psikolog desteği almak bu hastalığı yenmenizde en etkili yollardır.

Ama evinizde en basit haliyle depreyon testi yapmak istiyorsanız sitemizdeki birbirinden farklı depresyon  testi uygulamalarını deneyebilirsiniz. Ancak unutmayın bu testler %100 doğru sonuç vermeyebilir. Bu testlerin doğruluğu konusunda depresyontestiyap.com hiçbir mesuliyet kabul etmemektedir. En doğru ve kesin teşhisi koyacak kişi hiç şüphesiz konusunda uzman bir doktordur. Biz sadece bu konudaki farkındalığı arttırmak için basit testleri sizlerle paylaşıyoruz.

Ruh ve beden sağlığı ile dolu mutlu bir yaşam diliyoruz.