Depresyondan Nasıl çıkılır ? Depresyona ne iyi gelir ?

Çağımızın en büyük hastalığı ” depresyon ” kime sorsanız hepimiz depresyondayız. Ama öyle değil işte. Klinik anlamda bir kişinin depresyonda olması için hayatla bağlarının tamamen kopması ve hissizleşmesi gibi ciddi bulgular olması gerekiyor .Ve depresyon sanılanın aksine çok daha ağır bir hastalıktır. Bu yüzden önce kendinizi ciddi anlamda sorgulamalısınız. Bunalımdayım ? Kötü zamanlar mı geçiriyorum ? Hayatımda kötü giden şeyler mi oluyor ? Bunlara cevabınız evet ise depresyonda değil kısa süreli, geçici bir buhran geçiriyorsunuz ya da daha detaylı test yapmak isterseniz depresyon testi yap sayfasına göz atabilirsiniz.

Şimdi eğer rahatsızlığın kesin olarak depresyon olduğundan eminsek depresyondan nasıl çıkılır, depresyona ne iyi gelir detaylı inceleyelim.

Depresyondan Nasıl çıkılır

Öncelikle depresyon doğrudan beslenme ile ilgilidir. Aslında çoğumuz beslenmenin hayatımızdaki öneminden haberdar bile değiliz. Elimize ne verseler, önümüze ne gelse yiyoruz, yiyoruz da bu yediklerimiz vücudumuzda hangi hormonu tetikliyor, hangi hastalığa sebep oluyor haberimiz bile yok. O yüzden bu konuya detaylı olarak ağırlık verdiğim depresyona iyi gelen beslenme biçimi nasıldır, neler yemeli neler yememelisiniz, hayatınızda hangi değişiklikleri yapmanız gerekiyor detaylı olarak anlattığım ilaçsız depresyon tedavisi sayfasına gözatın ve unutmayın ne yerseniz o’sunuz.

Depresyona ne iyi gelir

Ayrıca duaların gücüne inananlardansanız ki ben onlardanım. Duaların inanılmaz bir gücü vardır. Depresyon için dua ve esmalar ise inanılmaz etkilidir. Kısa zaman içerisinde duanın hayatınıza ne kadar olumlu etki ettiğini görüp hayret edeceksiniz. Çünkü ben bunu bizzat yaşayanlardan biriyim. Depresyon için dua ve esma sayfasına göz atarak kısa zamanda hayatınızın nasıl değişeceğini göreceksiniz.

Ayrıca depresyondan nasıl çıkılır merak ediyorsanız hastane, huzurevi, kimsesizler yurdu gibi kurumlarda insanlara yardım edin. İnsanı iyileştiren en büyük güç yardım etmektir. Sanılanın aksine insanın dünyada bulunma sebebi yardım etmek, düzeni sağlamak, paylaşmaktır. insan ruhu öfke, kırgınlık ve kızlıktan hoşlanmaz yorulur, yaşlanır. İnsan ruhu sevmek, sevilmek şevkat göstermek ve şevkat görmek ister. O yüzden yaşamınıza anlam katan uğraşlar ve amaçlar bulun. Çünkü yaşam amaçsız anlamsızdır. Enerji veren müzikler dinleyin, samimi dostlar edinin, mutlaka yapmaktan hoşlanduığınız bir uğraşınız, hobiniz olsun. Özetle yaşamak için sebebiniz olsun.

Depresyondan Nasıl çıkılır

Yorum yapmak ister misin ?