Mutsuzluğa iyi gelen yiyecekler

Sokaktan geçen herhangi birine nasıl hissediyorsun diye sorsak çoğunluk bize kötü ya da mutsuz hissediyorum cevabını verir. Mutsuzluğa iyi gelen yiyecekler listesine geçmeden önce mutsuzluğun gerçek sebebini bulmak üstüne birazcık düşünelim.

Kime göre Neye göre mutsuzsun ?

Diğer insanların yaşamlarına bakıp, onların sahip olduğu ancak senin sahip olamadığın şeylere bakıp üzülüyorsan. Dur !! Hayatın boyunca bir şeyler hep eksik olacak. Kimse diğerinin sahip olduğu şeylere sahip olamaz. Diğer insanların hayatına bakmaya son ver. Kendi hayatına odaklan. Senin hayatında sahip olabildiğin güzellikleri daha da yukarı taşı. Sana kimse mutluluğu bir kase içinde veremez. Onu kendi içinden çıkarıp kucaklamalısın.

Mutsuzluğa iyi gelen yiyecekler, Mutsuzluk için besinler/yiyecekler

Hayatında bir şeyler kötü mü gidiyor ?

Kötü giden taraflara karşı kör rolü yapmayı dene. Seni mutlu eden şeylere daha çok zaman ayır. Kötü olaylara odaklanmak onların daha hızlı geçip gitmesini sağlamaz. Sadece senin daha çok canının yanmasını sağlar. Dünya senin için bir azaptan ibaret olur

Mutsuzluğa iyi gelen yiyecekler

Herşey yolunda ama sen mutsuz hissediyorsun Neden?

Mutluluk doğrudan hormonlarla ilgilidir. Eğer d vitaminin düşükse depresyona girme eğilimindesin demektir.D vitamini dzenli olarak takip et ( kan testi ile ) Ayrıca triod hormonuna ve şeker değerlerini kontrol et (kan testi ile )

Mutsuzluğa iyi gelen yiyecekler

Şimdi gelelim mutsuzluğa iyi gelen yiyecekler Listesine

1-) Şekerden uzak dur. İçeriğinde şeker olan yiyecekler sürekli olarak insülin salgılanmasına neden olarak beynin stabil çalışmasını engeller. B da ruh halini dengesizleştirir.Mutsuz insanlar çok şeker tüketir. Peki o zaman neden hala mutlu değiller. Obezite hastalarının çoğu mutsuz ve depresiftir.Neden ise sürekli şeker tüketimidir.

Mutsuzluk için besinler yiyecekler

Mutsuzluk için yiyecekler,mutsuzluğa iyi gelen besinler

2-) Temel yağları bol ve sık tüket. Özellikle zeytinyağı, avakado, ceviz, badem gibi yağ ve yağ içeriği bol olan besinler beynin enerji olarak yağ cisimciği olan ketonları kullanmasını sağlayarak beynin stabil çalışmasını sağlarak gün içinde hem enerjik hem de mutlu hissetmenizi sağlar.

3-) Yoğun kakao içeren çikolatalar. Size kendinizi çok iyi hissettirirken aynı zamanda düşük şeker içeriği ile insülin dalgalanmasını önler.

4-) Filtre ve kaliteli türk kahvesi içmek size kendinizi enerjik hissettirir. Modunuzu yükseltir.

5-) Kuruyemişer. Fındık fıstık gibi kuruyemişlere hayatınızda bolca yer verin. Yerken keyifli hissettirdiği gibi sonrasında da içerdiği vitaminlerle metabolizmanıza katkıda bulunur.

mutsuzluğa iyi gelen besinler

6-) Vanilyalı çaylar, vanilyalı süt, Vanilya içeren yiyecekler size kendinizi iyi hissettirir. Koklamak bile çok rahatlatıcıdır.

7-) Nane ve melisa çayı. Bu iki çay insanı sakinleştirir, rahatlatır, ayrıca kaliteli bir uyku uyumanızı sağlar.Dperesyon tedavisinde de bu iki bitkiyi sıkça görüyoruz.

😎 Hurma Harika bir şeker kaynağıdır ancak içeriğindeki yüksek lifler nedeniyle yavaş sindirilir ve insülini zıplatmaz ancak serotonin gibi mutluluk hormonlarının salgılanmasını tetikler.

Mutsuzluğa iyi gelen yiyecekler, Mutsuzluk için besinler/yiyecekler,mutsuzluğa iyi gelen besinler

Yorum yapmak ister misin ?