Okb ve Şizofreni İçin Dualar, Okb için okunanacak Dualar ve Esmalar

Daha önce anksiyete ve depresyon hastaları için okunacak duaları paylaşmıştım.

Anksiyete ve Depresyona göre daha ağır ve insan hayatını olumsuz yönde etkileyen hastalıklardır ama hayatta hiç bir şey çözümsüz değil. Duaların inanılmaz bir iyileştirici gücü ve mucizesi vardır. Yeter ki kalbiniz tam olarak ihlasla Allah’adönük şekilde ona dua edin. İşte bugün sizler için Okb ve şizofreni hastası arkadaşlara özel dualar ve esmalar önereceğim. Bu dua ve esmaları hastanın kendisi okuması gerekmez. Yakınları da okuyabilir. Abdest almanız da şart değil inançla, ihlasla, inanarak ve samimiyetle okumaya çalşın.

Okb için okunanacak Dualar ve Esmalar

Okb İçin okunacak dualar/Şizofreni için okunacak dualar

Aşağıdaki duaları hem şizofreni hastaları için hem de okb hastaları için okuyabilirsiniz.

okb İçin okunacak dualar Şizofreni için okunacak dualar

Hergün 21 ya da 41 salat-ı tefriciye okuyarak Allahtan hastaya şifa vermesi için dua edilir. Kısa süre sonra hastadaki rahatlama ve değişimleri gördüğünüzde emin olun çok etkileneceksiniz. Lütfen uzun süre okumaya devam edin. En azından etikleri görülene kadar birkaç ay aralıksız devam edin.

Okb İçin okunacak esmalar/Şizofreni için okunacak esmalar

Gelelim Okb ve şizofreni hastalığı için her gün okuyabileceğiniz günlük esmalara. Size önereceğim esmalar hastalıklara şifa veren özellikle ağır hastalıklar için okunan esmalardır.

Okb İçin okunacak esmalar Şizofreni için okunacak esmalar

  • Hergün 136 Ya mümin esması akla gelen tüm hastalıkların şifa bulması için okunur. Anlamı: Mahlukatı korkulardan emin kılan ve onları güven içinde yaşatan, Kullarına vadinde, verdiği sözde sadık olan, kalplere iman nurunu veren ve onları mümin yapan, her türlü korkudan kurtarıp, güvenliğe kavuşturan. Eman ve emniyet sahibi.
  • -Her gün  200 Ya Şafi esması özellikle ağır hastalıkların şifa bulması için okunur. Anlamı, Şifa veren, iyileştiren manasındadır.

Lütfen esmaları okurken aceleci olmayın. Esmaların etkisi zaman içinde görülür ama insanı hayretler içinde bırakır. O yüzden sabırla okumaya devam edin. Zaten günlük okumalarınız sadece birkaç dakika sürecek.

Şifa Allahtandır. Hepimiz bu dünyada farklı sınavlar tabi tutuluyoruz. Ama en zoru insanın sağlığı ile sınanması işte tam olarak bu nedenle Allah’a daha çok dua edip şifa istemeliyiz.

 

 

Yorum yapmak ister misin ?